NIGHT MAGIC: Το δέρμα ζει και βασιλεύει τη νύχτα!
Η επιδερμίδα του προσώπου λειτουργεί και ανταποκρίνεται σε «επιθέσεις» και στην «προστασία», ακριβώς όπως και αυτή του σώματος: ζει και αναπνέει στον φυσικό, βιολογικό ρυθμό και, όταν ξεκουράζεται, συγκρατεί και ανανεώνει τις δυνάμεις της για την επόμενη ημέρα. Η αισθητικός Μαρία Αργείτου, εξηγεί μέσα από ένα υπέροχο άρθρο στο jenny.gr πώς γίνεται αυτή η, τόσο ευεργετική, διαδικασία για την εμφάνισή μας, η περίφημη κυτταρική ανανέωση όσο εμείς… κοιμόμαστε!
![](https://mariaargeitou.gr/wp-content/uploads/2015/12/o-WOMAN-SLEEPING-facebook-980x596-1-600x365.jpg)